💬 Taky vám vaše účetní posílá soupis platebních příkazů v PDFku?

Taky vám vaše účetní posílá soupis platebních příkazů v PDFku? V takovém ošklivém, nepřehledném s jedním platebním příkazem na čtyřech řádcích? 🤦 No, jestli jste něco takového už viděli, víte o čem mluvím a jestli ne, budete mi muset věřit.

A tak se stalo, že jsem jednou při tom vykopírovávání čísel z buněk udělal chybu. Zbytečnou a ve výsledku dost drahou. Jen jsem prohodil dvě čísla a byl z toho jeden nedoplatek a jeden přeplatek. ❌ Naštvaný jsem mohl být ve výsledku samozřejmě jen sám na sebe.

Každopádně od té doby v tomhle ohledu spoléhám a deleguji na automatizaci. Konkrétně na nástroj Power Automate v kombinaci s AI Builderem pro vytěžování dokumentů. Platební příkazy za mě robot překlopí do bankovnictví a mně přistane k podpisu v appce na mobilu seznam plateb, kde udělám už jen rychlou kontrolu a autorizaci.

No a musím přiznat, že skóre chybovosti je zatím pořád 2:0 🙃 pro mě.

Kromě toho, že mám jistotu, že se někde (draze) neukliknu, mi to ušetří třeba i půl hodiny (čím více příkazů, tím i delší čas na zpracování). A protože mám rád flexibilní řešení, brzy bude Robin navíc kontrolovat příchozí faktury vůči zaslanému seznamu platebních příkazů od paní účetní.

Potenciál chybně zadané platby prakticky nula…

Protože kde jinde začít s automatizací než u sebe…

Tags: , , , , , , , ,