💬 Napadlo vás, že díky automatizaci můžete ve výsledku vydělat více?

V souvislosti s automatizací se mluví hlavně o tom, jak šetří čas. A jak zvyšuje efektivitu – na tuhle frázi už jsem skoro alergický, i když je to pravda.

Ale napadlo vás, že díky automatizaci můžete ve výsledku taky víc 💰 VYDĚLAT?

Protože když ve firmě přehodíte ubíjející klikací administrativu na robota/permoníka/virtuálního pracovníka (říkejte mu, jak chcete), budete mít najednou prostor a čas. Ten můžete využít i směrem ke klientovi. Ať už děláte kreativní činnost (kterou automatizovat zatím 😉 neumíme a asi ani nechceme), nebo prodáváte něco hmatatelného.

Najednou už nejde o efektivitu, ale o kvalitu a třeba i víc oslovených klientů na míru tomu, co chtějí. A to = peníze.

Uvědomte si, že máte o nakupujících/klientech data – máte na ně kontakt, víte, co koupili, kdy a za kolik. Tak z toho udělejte nabídku na míru.

Jeden příklad za všechny? Zrovna včera mi přišel 📩 e-mail, který začínal slovy: „Dobrý den, už se nám po Vás stýská! Uběhla již dlouhá doba, co jste si naposledy objednali některou z našich dobrot…“ a pokračuje tím, že mi nabízí 100 kreditů na příští objednávku. Dobře, s tím copy by se dalo ještě pracovat, ale mně došlo, že mi „dobroty“ vážně dochází a měl bych si asi nějaké objednat.

Takže podle mě…

1️⃣ KROK Č. 1: AUTOMATIZACE = EFEKTIVITA A ÚSPORA.

2️⃣ KROK Č. 2: AUTOMATIZACE = ZVÝŠENÍ ZISKU A KVALITY PRODUKTŮ.

A o tom to je.

Tags: , , , ,