💬 Když jeden robot nestačí, je potřeba jich zapojit více…

Asi jste to taky někdy zažili… Říkáte si, kdyby tak měl den 48 hodin a já mohl udělat během dne více práce. A ono to jde. Pokud se člověk rozhodne k práci využít roboty nebo-li RPA, může v rámci svých pracovních povinností pracovat efektivněji.

Jeden robot (klidně můžeme nazvat virtuální pracovník) na jednom počítači může efektivně automatizovat opakující se úkoly a ušetřit čas i energii. Avšak i robot má omezenou kapacitu, a postupem času nemusí jeho síly stačit. V takovém případě je velmi jednoduché přidat další roboty a další počítače do vašeho automatizačního řešení. Tímto způsobem můžete rozšiřovat a optimalizovat automatizaci ve vašem podnikání. Snadno tak můžete reagovat na sezonní poptávku na vašem e-shopu nebo reagovat na mimořádné události, na které byste si najímali třeba brigádníky.

Aby všechna ta automatizace fungovala a nepřidělávala vám práci kolem správy, je fajn mít v týmu člověka, který na vše dohlíží. Spravuje a koordinuje všechny roboty a procesy které automatizovaně vykonávají jednotlivé úkoly.

Ze zkušenosti mohu říct, že většina klientů začíná s jedním robotem na jednom počítači, a když poznají jeho výhody zpravidla přidávají do svého provozu další a další.

Tags: , , , ,