­čôÖ Jak├Ż je rozd├şl mezi RPA a automatizac├ş proces┼»?

Jak├Ż je rozd├şl mezi RPA (robotickou automatizac├ş proces┼») a automatizac├ş proces┼»?

RPA je prost─Ť a jednodu┼íe klika─Ź. 

Je sice robustn├ş a komplexn├ş, ale chyb├ş tam um─Ťl├í inteligence, kter├í by proces m─Ťnila a n─Ťjak├Żm zp┼»sobem se u─Źila. 

Vezm─Ťme si na pomoc p┼Ö├şklad ÔÇô t┼Öeba takov├ę vypl├ícen├ş mezd, nebo n├íbor nov├ęho zam─Ťstnance, to je spousta rutinn├şch ├║kol┼», kter├ę v pohod─Ť zpracuje robot.

Automatizace proces┼» je soubor men┼í├şch n├ístroj┼», kter├ę kombinuj├ş a doru─Ź├ş v├Żsledek. Nap┼Ö├şklad zpracuj├ş platebn├ş p┼Ö├şkazy. Je o drobn├Żch ─Źinnostech. Pokud m├íte nap┼Ö├şklad tabulku se seznamem p┼Öihl├í┼íen├Żch na ┼íkolen├ş, zkontroluje, jestli jsou data v po┼Ö├ídku, upozorn├ş lektory, ┼że se n─Ťkdo p┼Öihl├ísil, rozes├şl├í pozv├ínkyÔÇŽ to v┼íe nez├ívisle na ─Źase.

Kdy┼ż se na to pod├şv├íme z druh├ę strany, m├şt spousta mal├Żch proces┼», z nich┼ż ka┼żd├Ż ud─Ťl├í svou ─Ź├íst, m├í svoje v├Żhody. Pro m─Ť jako u┼żivatele to znamen├í, ┼że do toho ÔÇ×bal├ş─ŹkuÔÇť proces┼» m┼»┼żu p┼Öidat dle libosti i dal┼í├ş technologie, kter├ę jsou skv─Ťl├ę v n─Ťjak├ę ─Źinnosti. Nap┼Ö├şklad ve vyt─Ť┼żov├ín├ş dat. A dohromady pak funguj├ş stejn─Ť dob┼Öe a mo┼żn├í i l├ępe ne┼ż RPA.

Chcete si o benefitech a p┼Ö├şnosech RPA p┼Öe─Ź├şst n─Ťco v├şc? V tom p┼Ö├şpad─Ť v├ím doporu─Źujeme jeden z na┼íich minul├Żch blogov├Żch ─Źl├ínk┼».

Tags: , , ,

2 Responses

  1. […] koupil konkuren─Źn├ş n├ístroj, kter├Ż byl prim├írn─Ť RPA n├ístroj a ke cloudov├ę verzi v├Żvoj├í┼Ösk├ęho prost┼Öed├ş p┼Öibyla tak├ę desktopov├í, co┼ż […]

  2. […] automatizovat rutinn├ş ├║lohy a procesy pomoc├ş technologie robotick├ęho procesn├şho automatizace (RPA). BluePrism je navr┼żen tak, aby umo┼ż┼łoval organizac├şm snadno automatizovat procesy bez nutnosti […]

Comments are closed.