💬 Jsme ti divní, kteří kradou poctivým lidem práci?

Jsme ti 🤓 divní, kteří kradou poctivým lidem práci?

Ještě jsem nezažil, že by se na základě automatizace propouštělo… Chápu, že jsou zaměstnanci citliví na to, že k nim najednou přijde mladej týpek s kávičkou a začne je opravovat, přestože to dělají už dvacet let takhle. Tady dost záleží na tom, jak to s nimi vykomunikuje manažer/ředitel/majitel. Jestli jako něco, co jim sebere práci nebo jako něco, co jim naopak uvolní 🤲 ruce.

Pravdou je, že je tam častokrát potřeba, kterou cítí ve firmě všichni – nestíhají, je hodně 📚 práce, rostou zakázky, mají nové projekty a agendy je víc a víc. A posily nepřichází, naopak odchází lidi, kteří už ten zápřah a stres nezvládají, což týmu ještě přitíží. V tu chvíli je automatizace opravdu lék.

Je to taky způsob, jak pracovníky vytěžit víc a lépe. Aby místo klikání 💭 vymýšleli nový produkt, komunikovali s klientem… Tohle je efekt automatizace a spokojení jsou všichni. Robot má co dělat a člověk nemusí trávit hodiny klikáním a přepisováním.

Zkrátka lidi ve firmě jsou 🪙 poklad! A najít vyšší efektivitu jejich času pomocí technologie je podle mě ta budoucnost, o kterou by každá firma měla usilovat. 🙂

Tags: , , , , , ,