­čĺČ Jak postupujeme p┼Öi automatizaci prost┼Öednictv├şm RPA?

­čĄľÔťĘ Jak postupujeme p┼Öi automatizaci prost┼Öednictv├şm RPA?

RPA (Robotick├í Procesn├ş Automatizace) je n├ístrojem, kter├Ż m┼»┼że v├Żrazn─Ť zv├Ż┼íit efektivitu a produktivitu ve va┼í├ş firm─Ť. ─îasto ┼Öe┼í├şme s klienty na prvn├şch sch┼»zk├ích, jak to vlastn─Ť prob├şh├í. Ve stru─Źnosti v bodech:

1´ŞĆÔâú Prvn├şm krokem je v┼żdy d┼»kladn├í anal├Żza st├ívaj├şc├şch proces┼» ve va┼í├ş firm─Ť a v├Żb─Ťr t─Ťch, kter├ę jsou vhodn├ę k automatizaci, m┼»┼że to b├Żt nap┼Ö. tvorba pravideln├ęho finan─Źn├şho reportu nebo za├║─Źtov├ín├ş faktur.

2´ŞĆÔâú N├ísleduje n├ívrh automatizace pro dan├Ż proces. V├Żvoj├í┼Ö vymysl├ş sch├ęma v RPA n├ístroji (t┼Öeba v UiPath nebo Power Automate) a p┼Öiprav├ş zdrojov├Ż k├│d, tj. automatizovan├Ż proces. Kvalitn├ş n├ívrh je kl├ş─Źov├Ż pro ├║sp─Ť┼ínou implementaci RPA.

3´ŞĆÔâúV├Żsledkem jsou automatizovan├ę procesy vykon├ívan├ę robotem. Roboti jsou programov├íni tak, aby p┼Öesn─Ť napodobovali lidsk├ę chov├ín├ş. Jsou to „virtu├íln├ş“ kolegov├ę ve va┼íem t├Żmu. Jeden robot je schopn├Ż vykon├ívat jeden a v├şce proces┼». Lid┼ít├ş kolegov├ę tak mohou m├şt ─Źas na v├şce kreativn├ş a strategick├ę ├║koly.

Provoz je pak pln─Ť automatick├Ż av┼íak bez lidsk├ę ruky by to ne┼ílo. Nad roboty dohl├ş┼ż├ş ─Źlov─Ťk a prost┼Öednictv├şm Orchestratoru rozd─Ťluje robot┼»m pr├íci a dohl├ş┼ż├ş na jejich fungov├ín├ş.

Tags: