Smartech orange s.r.o.

Vzdělávácí program OrangeTechTrainings

Začít můžete kdykoliv a kdekoliv

O programu

Jak to funguje

Dnešní doba se extrémně rychle mění a postupující digitalizace a automatizace nás nutí adaptovat se a osvojovat si nové dovednosti. Od nás jakožto zaměstnanců se bude ve firmách očekávat více a více „přidaná hodnota“. Zkrátka už nebude stačit jen umět „tabulky v Excelu“. Na rutinu budou roboti…

My však máme výhodu v naší mysli, pomocí které dokážeme kreativně řešit a intuicí rozhodovat. No a samozřejmě někdo musí roboty navrhovat, vyvíjet a spravovat.

Lidí, kteří to dnes umí je stále málo a proto bychom chtěli přispět k rozvoji komunity, která je součástí trendu digitalizace, jehož je automatizace součástí a umožnit komukoliv získat znalosti a možnosti.

Náš program je určený komukoliv. Od velkých firem až po jednotlivce.

Skládá se z tří úrovní na které se můžete dívat jako na samostatné celky, stejně jako na jeden velký celek, kde spolu jednotlivé části přímo souvisí a navazují na sebe.

1. stupeň: nadšenec

Kdokoliv kdo má zájem začít… Workshopy, webináře a školení se základní úrovní.

zjistit více

2. stupeň: student

Každý se základními znalostmi, se kterými můžeme společně automatizovat od A do Z.

zjistit více

3. stupeň: profesionál

Ti co projdou prvními dvěma stupni, nabízíme spolupráci na reálných projektech pro klienty.

zjistit více

požadavky

Co k tomu budete potřebovat

Začít se dá skutečně kdykoliv a kdekoliv. Ze všeho nejdříve musíte chtít… Oblast automatizace je v první řadě o změně myšlení a zažitých stereotypů.

logické myšlení

analytické myšlení

nadšení a zájem

Zkušenost s programováním

Lidé

Lektor programu

Václav Hlaváček

Vašek je analytik srdcem i duší. Analyzuje “problémy” a navrhuje jejich řešení, které dokáže nejen vymyslet ale také zrealizovat. V posledních letech se zaměřuje především na procesní optimalizaci a následnou automatizaci. Součástí jeho práce je návrh a implementace RPA do firemních procesů a infrastruktury velkých firem.

1. stupEň

„Nadšenec/začátečník“

První stupeň je tu pro ty, kteří se snaží do tématu automatizace práce proniknout a objevit co umožňuje. V rámci tohoto stupně nabízíme online webináře a školení… Zdarma nebo za pár kaček, tak aby si to mohl dovolit skutečně každý!

A mimo to realizujeme různé živé přednášky a diskuze, kde se můžeme potkat osobně.

komunita

Klíčem je komunikace… Abychom mohli být v kontaktu, máme vytvořenou komunitu na Discordu, kde se můžeme pohodlně (virtuálně) setkávat a komunikovat i sdílet.
Přidejte se 🙂

online

Nabídka online školení

Je dost možná ten správný čas, začít přemýšlet nad větším využitím automatizace ve firmách a úkolech každého z nás. Situace kolem nás může způsobovat výpadky ve zpracování naší práce, našich úkolů a ty lze bez problémů, snadno a rychle vyřešit stabilně robotem.

webináře

Záznamy z živých webinářů

Pronikněte do automatizace procesů, objevte kouzlo virtuální pracovní síly a zjistěte více o budoucnosti toho, jak dnes pracujeme a jak budeme pracovat možná už za rok…

I. Webinář

II. Webinář

blog

Čtěte o automatizaci

Jestli máte webináře za sebou (nebo ještě nevíte, jestli jsou pro vás), tak si přečtěte pár článků o automatizaci na našem blogu. Určitě z nich získáte další informace

2. stupeň

Student

online

Typy online workshopů

Procesní automatizace pomocí softwarových robotů je v posledních letech stále větším hitem a nejedna firma si plně uvědomuje potenciál této technologie a vytváří si vlastní týmy odborníků na tuto oblast.  

Tento vzdělávací program je zaměřen na získání uceleného přehledu o způsobech a možnostech automatizace promocí RPA (Robotická Procesní Automatizace). Výuka bude probíhat formou online workshopů pod vedením odborníka z oboru. Cílem je umožnit studentům získání teoretických i odborných vědomostí nutných pro zastání jednotlivých rolí (business analytik, vývojář, architekt, kontroller) v rámci automatizace procesů ve firmách.

Všechny workshopy budou probíhat v češtině. Každý účastník využije vlastní hardware a během workshopů bude pod dohledem lektora nainstalován potřebný RPA software. 

Workshopy jsou zařazeny do tří úrovní, dle jejich obtížnosti.

I. základní úroveň (analytik)

Popis: Tyto workshopy umožní studentům získat základní znalosti o RPA a zároveň se seznámit s tímto tématem z pohledu analytika a projektového manažera. Během workshopů je detailně probírána metodika automatizace procesu, výběr procesu a identifikace vhodné příležitosti k automatizaci. Nebude chybět ani identifikace klíčových metrik a veškeré možné výpočty od úspor přes pracnost až po komplexnost. 

Pro koho jsou workshopy určeny: Pro kohokoliv, kdo se zajímá o technologie, procesy, automatizaci a trendy v těchto oblastech. 

Požadované znalosti: Nic speciálního – ideálně praxi s procesní analýzou a tvorbou maker, ale není to nutné. Bez znalostí RPA.

Během workshopů každý účastník obdrží:
– odkazy na jednotlivé RPA nástroje a související komunitní stránky
– materiál se všeobecnými informacemi o struktuře RPA nástrojů a seznamem tipů, jak se samostatně v této oblasti rozvíjet

výběr workshopů

II. pokročilá úroveň (vývojář)

Popis: Tyto workshopy umožní studentům seznámit se s RPA z pohledu vývojáře a získat tak všeobecné znalosti o principech a možnostech vývoje robotů pro jednoduché až středně složité procesy.

Pro koho jsou workshopy určeny: Pro kohokoliv, kdo chce prostřednictvím RPA nástroje UiPath automatizovat procesy.

Požadované znalosti: Účast na kurzech I. úrovně. Všeobecná znalost RPA + ideálně zkušenost s tvorbou maker.

Během workshopů každý účastník obdrží: 
– vzorovou dokumentaci vytvořenou dle “best practice” (PDD+SDD)
– odkazy na jednotlivé RPA nástroje a související komunitní stránky
– materiál se všeobecnými informacemi o struktuře RPA nástrojů a seznamem tipů, jak se samostatně v této oblasti rozvíjet
– několik vzorových workflow a komponent pro použití v UiPath

výběr workshopů

III. expertní úroveň (vývojář/architekt)

Popis: Tyto workshopy umožní studentům seznámit se s RPA z pohledu vývojáře i “kontrolera” odpovědného za provoz. Workshopy jsou zaměřeny na pokročilejší principy a možnosti vývoje robotů (UiPath Studio) včetně následného provozu a správy robotů (UiPath Orchestrator). Nebudou chybět ani novinky z hlediska cloudového řešení, které UiPath nabízí. 

Pro koho jsou workshopy určeny: Pro kohokoliv, kdo chce prostřednictvím RPA nástroje UiPath automatizovat procesy a zajímá ho následný provoz robotů.

Požadované znalosti: Účast na kurzech I. a II. úrovně.

Během workshopů každý účastník obdrží: 
– vzorovou dokumentaci vytvořenou dle “best practice” (PDD+SDD)
– odkazy na jednotlivé RPA nástroje a související komunitní stránky
– materiál se všeobecnými informacemi o struktuře RPA nástrojů a seznamem tipů, jak se samostatně v této oblasti rozvíjet
– několik vzorových workflow a komponent pro použití v UiPath
Jednotlivé vzorové úrovně robota – level 1, level 2, level 3
– několik připravených komponent pro reálné využití ve vlastních procesech

výběr workshopů

„offline“

Kurzy zaměřené na RPA

Spojili jsme síly s několika partnery, se kterými poskytujeme kurzy a školení. My dodáváme znalosti, oni prostory a zázemí. Vy na tom jenom získáváte… A navíc se můžeme potkat v několika městech v Čechách a na Slovensku. Již delší dobu spolupracujeme s největším poskytovatelem školení v oblasti informačních technologií – firmou Gopas. V jižních Čechách se můžeme potkat v prostorech Jihočeského vědeckotechnického parku.

Praha, Brno, Bratislava (Gopas a.s.)

Short Description

nabídka kurzů

České Budějovice (JVTP a.s.)

Short Description

napsat email

3. stupeň

Profesionál

Každý student, který absolvuje všechny workshopy našeho vzdělávacího programu, má možnost přihlásit se do návazného programu, kde bude zapojen do projektů automatizace procesů ve firmách. Tím dostane k základu získaném na workshopech, také reálnou příležitost vše procvičit a zúročit v praxi. Tato praxe je pro studenty finančně ohodnocená dle velikosti a časové náročnosti konkrétních projektů. 

Kariéra

Přidejte se k nám

Už máte studium dávno za sebou? Jste ostřílený matador v oblasti?
Pojďte k nám do týmu…