💬 Buď mám dost specifickou sociální bublinu, nebo je to teď „nový trend“

O čem je řeč?

O tom, jak si kdekdo ulehčil ve firmě hlídání 🎂 narozenin členů v týmu. Jasně, kdo to má pořád hlídat, koukat každý týden do tabulky, nebo si to psát do kalendáře. Existují sofistikovanější a flexibilnější řešení. Náš robot Robin u nás už x let hlídá narozeniny i pracovní výročí. A protože jsme zapomnětliví, posílá to několikrát i do Teamsů.

Jo jasně, řešit jen hlídání narozenin a pracovních výročí automatizací je z principu 🤷 hloupost. Na druhou stranu se taky stává, že se domluvíte, že zajdete na večeři a než si to někam napíšete, úplně vám to vypadne z hlavy i kalendáře. A trapas je na světě…

I malinké řešení, co na první pohled ušetří pár minut týdně, se počítá a nakonec je z toho hodina, dvě.

Jsme toho názoru, že má řešení automatizace umět propojit mnohem víc. Tady se 🦄 fantazii meze nekladou.

Co to znamená? Když už se tu bavíme o tom připomínání narozenin, může systém/robot nejen upozornit nadřízeného v dostatečném časovém předstihu. Ale taky může naplánovat do výkazu, že má oslavenec nárok na den volna a dát mu vědět, aby si ho naplánoval.

A může to být dotažené až do „sci-fi“ fáze. Tedy že se postará i o rezervaci místa v oblíbené 🥂 restauraci pro určitý počet lidí. Nechá vyrobit třeba trika pro oslavence a samozřejmě každému zabookuje místo v kalendáři. 🙂

Takže o čem že je technologie? O nových možnostech, způsobech, jak 🦾 automatizovat i zdánlivou banalitu jako jsou narozeniny a navíc k tomu přidat i něco navíc.

Tags: , , , , , ,